Balkony Gniezno

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niesłychanie małą styczność z naturą. Naturalnie, możemy rozwierać okna a także wpuszczać jak najwięcej powietrza, niemniej jednak nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wytrąbienie kawy w ogrodzie albo zwykła chwila relaksu na łonie przyrody.
Wyłącznym ratunkiem, kiedy potrzebujemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając zarazem kilkanaście pięter są balkony. Dają nam namiastkę przebywania na świeżym powietrzu. Niektórzy bardzo lubią balkony. Rzecz jasna, jeżeli jest z nich lekki widok. Nie jest nazbyt miłym wyjść na balkon, gdy żyjemy przy samej ulicy i wdychać spaliny przejeżdżających samochodów, co dosyć często zdarza się w dawnych kamienicach w centrum miast. Tymczasem kiedy balkon wychodzi np. na park czy też choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, czasami w istocie miło jest wziąć krzesełko, gazetę czy też ukochaną książkę i zasiąść na balkonie. Przy bloku trochę marny wyjściem jest wzięcie krzesła a przy tym postawienie go tuż obok wejścia na klatkę, by posiedzieć na ożywczym powietrzu. Balkon daje nam taką szansę bez nadmiernego męczenia się.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem są tarasy, jakie zdołamy napotkać gdy zamieszkujemy na parterze. Są one już w dużym stopniu bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy postawić na nim nawet stół z krzesłami a także poprosić przyjaciół, a także posadzić kwiatki. Jeżeli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie zakazy będziemy mogli nawet rozpalić grilla. Tarasy niejednokrotnie są również wznoszone przy domkach jednorodzinnych, by trochę uzupełnić wizerunek ogrodu.