Gniazdko Kielce

Mieszkanie bądź domek

Mnóstwo ludzi stojących przed decyzją o swoim przyszłym zakwaterowaniu ma dylemat jeśli chodzi o wyboru pomiędzy mieszkaniem a domem. Oba wyjście posiadają pozytywy, ale i negatywy. Tak naprawdę to, na jakie wyjście się zdecydujemy zależeć musi od naszych wymagań oraz preferencji.
Mieszkania są na ogół tańsze, ale za jednym zamachem mniejsze. Do tego odbierają poniekąd prywatności przez to, że z przynajmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tego przyczyny bardziej pewni. Jeżeli posiadalibyśmy jakiś kłopot w mieszkaniu (awarię i tak dalej) czy też po prostu marnie się czuli, możemy liczyć na prędką pomoc któregoś z sąsiadów. Czasami nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to powinno się uznać za wadę mieszkań. Nasza intymność jest w dużej mierze obniżona. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale dodatkowo sami jesteśmy przez nich słyszani.
Ogromnym atutem mieszkań jest niemniej jednak to, że przeważnie (pomijając niektóre kamienice) nie potrzebujemy troszczyć się o palenie w piecu. W okresie grzewczym gorące grzejniki oraz wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy zapłacić rachunków.
Domy natomiast to większa powierzchnia, która wiąże się z większą intymnością. Równocześnie jednakże jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy osobiście zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym pozytywem takiego wyboru jest to, że przeważnie w pakiecie uzyskujemy podwórko, które jesteśmy w stanie wykorzystać podług własnych potrzeb a przy tym upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to jednak również ponadprogramowe obowiązki.