przydomowa oczyszczalnia ścieków ceny

Oczyszczalnie – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach dostatku ,a także nieustannego rozwoju gospodarczego coraz częściej istotną myślą staje się problem utylizacji wszelkiego rodzaju odpadów. Choć komunalne kanalizacje są właściwym rozwiązaniem nie znaczy to, że świat przestał potrzebować możliwości, jakie pozwolą utrzymać optymalny poziom rozwoju cywilizacji bez większych szkód dla przyrody.

Mieszkańcy bloków skazani są na korzystanie z usług działających już komunalnych instalacji kanalizacyjnych, z jakich szczególnymi rurami ścieki odprowadzane są do publicznych oczyszczalni. Przez cały czas są jednak miejsca, do jakich takie systemy kanalizacji nie dochodzą, dając pole dla alternatyw.

I pośród nich mamy dużo rozwiązań. Chyba jednym z najpopularniejszych, choć obarczonych sporymi wadami, jest szambo. Jest również możliwość zorganizowania tzw. ekologicznej oczyszczalni ścieków. Kiedy analizujemy zastosowanie takiego rozwiązania pojawia się jedno ważne pytanie, oczyszczalnia ekologiczna czy biologiczna?
przydomowa oczyszczalnia ścieków ceny
Oczyszczalnia ekologiczna, nazywana również drenażową, jest alternatywą zarówno ekonomiczną, jak i przyjazną dla środowiska. Wymaga jednak dużej ilości miejsca, z uwagi na niezbędność instalacji rur drenujących, a więc angażuje w proces oczyszczania grunt. Dla małych powierzchni i również trudnych gruntów sprawdzą się lepiej biologiczne oczyszczalnie.